Megdöbbentő felfedezés, amikor tudatosul, hogy a katolikusok többsége nincs tisztában saját vallásuk alapjaival, és például a szeplőtelen fogantatást Jézus fogantatására értik.
Megdöbbentő felfedezés, amikor tudatosul, hogy a katolikusok többsége nincs tisztában saját vallásuk alapjaival, és például a szeplőtelen fogantatást Jézus fogantatására értik.
Pedig jogászokat is zavarba lehet hozni azzal, mi is a jog tulajdonképpen. A villamosmérnökök túlnyomó többsége sincs valójában tisztában azzal, mi is történik, amikor egy kisgyerek egy régi típusú laposelemhez érint egy pici izzót, és az világtani kezd.
És nagy tudású informatikus állát is láttam leesni, amikor közölték vele, hogy az információ mértékegysége nem a bit, hanem az 1 shannon.
Persze az egyetemeken kiverik a hallgatókból a Schrödinger egyenlet megoldását, de az messze van a megértéstől. Nem csoda: nincs száz éve, hogy Nobel díjjal jutalmazták érte.
Nemhiába: a legegyszerűbbnek tűnő dolgok a legbonyolultabbak.
Filozófiai sarkigazság.
És bár kisiskolásként azt tanultuk, hogy alapok nélkül nincs semmilyen igazi tudás, a gyakorlatban Mari néni egész rendes vallásos néni lehet anélkül, hogy tudná, Mária született eredendő bűn nélkül, Jézusnál ez fel sem merülhetett. És valaki egész jó programozó, távközlési szakember lehet úgy is, hogy azt hiszi, az információ mértékegysége a bit.
Nem is szabad valakit megszégyeníteni azzal, hogy gondolkodásának az alapjai teljesen hiányoznak.
Ám néha a dolognak tétje is van.
Az emberi viselkedés, gondolkodás ugyanis ragadós:
Pár éve leszállás közben egy gép egyik utasa felállt a helyéről, vette a csomagjait, és elindult a kijárat felé.
Először csak egy-két utas, majd az utasok jelentékeny része követte, amitől a gép megbillent, a pilótának át kellett startolnia.
A pilóta azt hitte, valami konténer mozdult el a raktérben a helyéről, és nem akart hinni a fülének, amikor megtudta, mi is történt valójában.
Szerencsére csak pár ember sérült meg, és nem csapódott be a gép a kifutópályába.
Ennyit szerettem volna hozzátenni Alexnek, aki hónapok óta magabiztos, nagyívű eszmefuttatásokat vetít nekünk virtuális pénzről, pénzteremtésről, és a világ egyéb bajáról és azok megoldásáról, majd néhány hónapnyi vetítés után most megjegyzi:
Hülye
2013. 07. 13.
Ne nézd a hozzászólások dátumát! Szólj hozzá bátran bármikor!
Az utolsó 100 komment: