Mint ismeretes, amióta az emberiség felismerte a fertőző betegségek terjedési mechanizmusának alapjait, azóta alkalmazzák hadászati céllal ezeket.
Kezdve kutak dögökkel, fertőzött emberekkel való megmérgezésével, pestises holttestek katapulttal behajigálásával az ostromlott erődbe.
Sokan már az Amerika gyarmatosításának kezdetén fellépő, és elsősorban az őslakosokat tizedelő, vagy kiirtó járványokat sem tekintik teljesen véletlennek.
De a spanyol hódítóknak csupán arra vonatkozó feljegyzései maradtak fenn, miszerint az őslakos indiánokra végzetes hatással vannak egyes, európaiakra kevésbé veszélyes betegségek, mint az influenza és a kanyaró. És ezekre jóval fogékonyabbak is az európaiaknál.
Az észak-amerikai indiánok elleni háború az 1700-as évek közepére végképp népirtássá fajult.
Ebből az időszakból merült fel az első bizonyíték arra, hogy ezek a járványok nemcsak gondatlanságból, hanem esetleg számításból, szándékosan előidézve törtek ki.
Dr. Meglécz Katalin orvos ezredes, a Magyar Honvédség főepidemiológusa mondja:
"... a himlő – mint az első számú, Európából behurcolt ragályos betegség – kiirtotta a Karib-szigetek teljes őslakosságát, Mexikóban milliókat ölt meg néhány évtized alatt, és az inka birodalomban is több százezer volt a járvány halottainak száma.
(...)
Az 1763-as, Pontiac indián főnök vezette indiánlázadás idején a brit csapatok parancsnoka, Jeffrey Amherst tábornok javasolta himlőjárvány elterjesztését az indiánok között, fertőzött takarók segítségével. Az „ötletet” a parancsnok és helyettese közötti fennmaradt levelezés örökítette meg.
A másik – ezt megelőző – ismert alkalmazás szintén 1763-ban történt, amikor a delavárok ostromolták Fort Pitt erődítményt, és a parancsnok himlős betegektől származó pokrócokat küldött a törzsfőnököknek ajándékba. Itt a brit parancsnok precíz könyvelése a pótlásra szoruló takarókról volt az árulkodó nyom."
Missing olvtársnő azzal vádolt, hogy a "keresztényi könyörületből" ajándékozott himlővel fertőzött takarók esete az én blofföm, aminek megtörténtét semmi sem támaszt alá.
Azonban mielőtt válaszolhattam volna, a kommentelést lezárta, a másik futó bejegyzésénél moderálta a válaszomat.
De mint igértem, ha megcenzúráznak, akkor saját bejegyzésemben megírom.
Ez lett volna a válaszom Missingnek:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kedves Missing!
Mivel http://missing2.nolblog.hu/archives/2013/08/25/Milyen_jogon/
letiltotta a kommentelést, itt válaszolok 165. kommentjére:
Nem reagált, miért állította hamisan, hogy MaxVal a népírtás tényét vagy azt tagadta, hogy a népirtást keresztények követték el.
És nem mondta meg azt sem, hogy akkor az indiánokat irtók ha nem kersztények voltak, akkor kik? Buddhisták?, mohamedánok?, zsidók?
"Csak beírtam a Google keresőbe az észak-amerikai indiánok kiirtását, és ezt dobta ki, ahol röviden te is tájékozódhatsz: htkp.org/index.php"
Persze hogy tudom, hogy a legutóbbi időkig a gyarmatosítás, rabszolgatartás rémtetteinek elhallgatása és mentegetése folyt és folyik ma is. Ön is ezt teszi.
Ha forrást hiányol, tessék:
"Az 1763-as, Pontiac indián főnök vezette indiánlázadás idején a brit csapatok parancsnoka, Jeffrey Amherst tábornok javasolta himlőjárvány elterjesztését az indiánok között, fertőzött takarók segítségével. Az „ötletet” a parancsnok és helyettese közötti fennmaradt levelezés örökítette meg.
A másik – ezt megelőző – ismert alkalmazás szintén 1763-ban történt, amikor a delavárok ostromolták Fort Pitt erődítményt, és a parancsnok himlős betegektől származó pokrócokat küldött a törzsfőnököknek ajándékba. Itt a brit parancsnok precíz könyvelése a pótlásra szoruló takarókról volt az árulkodó nyom. ]"
A cikkben ezt a Magyar Honvédség orvosa, főepidemiológusa mondja. dr. Meglécz Katalin orvos ezredes:
http://www.honvedelem.hu/cikk/27042
Ezek után ki blöfföl?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kapcsolódó linkek:
Milyen jogon?
E jelben győzni fogsz
Be kell-e tiltani a keresztet mint önkényuralmi jelképet?
Charles T. Ambrose cikke a CDC, az amerikai kormány Járványügyi Központjának honlapjáról
2013. 08. 26.
Ne nézd a hozzászólások dátumát! Szólj hozzá bátran bármikor!