Miközben a részleteken szörnyülködünk - milyen kerítés?, kell-e villany is bele?, esetleg aknamező, tarkólövés, Tiszába lövés, koncentrációs tábor?, vagy csak simán egy kis tűzparancs, stb. - mintha kissé elfeledkeznénk arról az apróságról, hogy mi is vezetett ide?
Miközben a részleteken szörnyülködünk - milyen kerítés?, kell-e villany is bele?, esetleg aknamező, tarkólövés, Tiszába lövés, koncentrációs tábor?, vagy csak simán egy kis tűzparancs, stb. - mintha kissé elfeledkeznénk arról az apróságról, hogy mi is vezetett ide?
A politikai térfelek régi bevált kliséik szerint fogalmazzák meg álláspontjukat.
Ez kb. ugyanaz, mint azokban az emberiség és a magyarság előtt álló mélyfilozófiai problémákban, sorskérdésekben, minthogy lehet-e görbe az uborka, hányszor kell ráírni a pelenka gyári csomagolására, hogy ne fojtsd meg vele a gyereket, a mikróra, hogy ne azzal szárítsd meg a hajad, vagy a macskát, vagy hogy összeházasodhat-e egy birka és egy kecske, és ha igen, akkor fogadhat-e örökbe egy nyulat, illetve hogy a majomtól származott-e Darwin, vagyhogy genetikailag terrorista-e minden arab, vagy szabad-e, kell-e karikatúrákkal heccelni pszichopatákat, stb., stb. ....
Copyright: ZorróAszter dizájncenter 2015, de úgyis tudom, hogy elcsórjátok, Dögök! :o)
Konkrétan a jobboldal megint megmutatta, hogy milyen gigantikusan magyar, mennyira óvja a magyarságot, mind a tizenötmilliót egyenként, a szélsőjobb hogy mennyire utálja a nemmagyarokat, meg a nemelégmélymagyarokat, vagy akiket annak tart, a liberálisok, baloldaliak meg hogy mennyire szeretik az embereket úgy általában. Még a terroristákat, bűnözőket is.
Na jó! Őket talán nem annyira.
Methát az szentigaz, hogy a világot ahogyan hazánkat is közönséges idióták vezetik. De néha mégiscsak felmerül, hogy az ilyen kaliberű baklövések, sőt azok jól követhető sorozata mögött nemcsak a kontraszelektíven tenyésztett elit megszokott síkhülyesége lehet, hanem jólkíszámított sőt jóelőre jólkiszámított szándékok is húzódhatnak mögötte.
Elnökök a híres-neves Orális Irodában.
Csak a rosszindulat, irigység, ezek beidegződései láttatják velem, hogy ezek az emberek nem teljesen komplettek és soha nem is voltak?
Mert például lehet, hogy ükükunokáink ha majd száz év múlva belepislanthatnak a mai szigorúan titkos iratokba, titkos költségvetésekbe, talán megfejthetik, melyik titkosszolgálat kezdte megszervezni és pénzelni azokat az embercsempész csoportokat, amik Európába segítették ezt a rengeteg menekültet.
Bár a múlttal való szembenézés főleg a szegény és főleg volt kommunista országok privilégiuma, a gazdag nagyhatalmak legfeljebb belpolitikai okokból engednek néha bepislantani régmúlt idők sárgult irataiba.
Akkoriscsak legfeljebb annak a tanulságnak a világrasegítése céljából, hogy bár lehet hogy gonoszok voltunk régen, ámde (főleg ahhoz képest) milyen jóságosak vagyunk ma már!
Ám ha ezt a helyzetet a világot a kezében tartó nemzetközi nagytőke találta ki és tálalta nekünk, mik lehetnek az érdekei? Amik arra vezették az Egyesült Államokat, hogy jól megfigyelhető precízen adagolt kulcscsapásokkal előállította azt a helyzetet, ami milliókat kényszerít arra, hogy hazájukat elhagyva Európa felé meneküljenek.
Néhány lehetséges válasz:
1. A Szovjetunió összeomlása után a gyarmattartók rájöttek, hogy szükségtelen továbbra is extrapénzekkel tömni saját állampolgáraik zsebét a megfelelő politikai magatartás és szavazatok megszerzéséért. Immár mehetnek a jó édesanyjukba.
A sokmillió nyugati polgár zsebébe dugdosott pénzből ehelyett rengeteg szép új palota, a magánerdő mélyén pazar vadászkastély, csili-vili luxusautó, extrán berendezett magánrepülő, kurvahadsereg, stb. ... finanszírozható.
A Szovjetunió bukása után azonnal bejelentették, hogy igencsaksajnálatos módon a nyugat-európai jóléti államnak vége. Folyamatosan csökken a bérek reálértéke, csökkennek a szociális juttatások.
Ám ennek a csökkenésnek a sebességével sok kezét előre dörzsölő nagypolgár, gyáros, bankár elégedetlen. Ideje gyorsítani, de ahhoz érvek is kellenek, ami lehűti vagy legalább késlelteti az elégedetlenség kitörését.
vagy
2. A menekültáradattal megalapozott idegengyűlölettel megsikosítva fasiszta rendszereket csusszantanak hatalomba Európaszerte, hogy a további gondosan kimunkált életszínvonal csökkenésre jelentkező baloldali veszélyt preventíve, jóelőre kiküszöböljék.
3. Jobb esetben nem kellenek a nácik csaholó őrkutyának, hanem a további életszínvonal csökkenést a menekültekkel kapcsolatos költségekkel indokolhatják.
4. Beijesztés jobbal mint a boxban.
A valós cél valójában nem Európa, hanem egy védtelenebb térség. A beindított menekültáradat előbb kisebb gondokat okoz Európában - alibit szolgáltatva a Nyugat számára - majd mikor Európa viszonylag kis anyagi veszteségek után bezár, lezárja a menekülés útját, a menekültáradat rázúdul az eredetileg is kiszemelt célországra, célországokra.
Migrációs útvonalak ma.
Vajon látszik ezen a térképen az előre kiszemelt célország vagy célországok?
Oroszországra? Vagy csak a közel-keletre?
Mint mikor a világháborúban lebombázták a gátakat, és az ár - itt az emberár - elsöpör mindent. A problémákat is. Persze az emberekkel együtt.
5. Oroszország hiába írta alá az Atlanti Chartát, nem engedik közel a húsos fazékhoz, a közösen összedobott új közös globális gyarmatbirodalomhoz.
Kína nem is csatlakozott. Ám főleg a diaszpórában élő kínaiak és a nyugatiakkal közös vállalatok révén mégis nehezen tartható távol a húsosfazéktól.
Egyik célpontjuk éppen néhány afrikai ország.
A menekültekkel kapcsolatos káoszban könnyebben lehet kiszorítani a kínaiakat az afrikai gyarmatokról, a kilátásba helyezett nemzetközi segélyekkel politikai nyomás alá helyezhetők a korrupt afrikai államok.
6. Az Egyesült Államok a lassan a 20 ezer milliárd dollárhoz közeledő adósságából fakadó összeomlás előszelét érzi. És nem kívánja feladni vezető szerepét, a dollár világvaluta státuszát, és főleg az angolszász globális nagytőke hatalmát a világ felett.
Egy világháborúban pedig könnyen elhamvad még egy 20000 miliárd dolláros hitellevél is.
Persze pármilliárd emberrrel együtt.
Vajon melyik?
Egyik sem?
Vagy mindegyik?
Vagy mindegyik egyszerre?
2015. 07. 04.
Ne nézd a hozzászólások dátumát! Szólj hozzá bátran bármikor!