Nekem teljesen világos volt, hogy a britek nem léphetnek ki az Unióból. A világ kétharmada angolszász protestáns kézben van. Ennek is kétharmada (így a világ fele) jenki kézben, egyharmada (így a világ negyede) angol kézben.
Nagy Britannia hatalmasat kaszál azon is, hogy az Egyesült Államok kapcsolatait főleg rajtuk keresztül bonyolítja az EUval.
Ezért aztán óriási személyes pofonként hatott a brit kilépés megszavazása.
Én egy percig sem gondolom, hogy a világ bármely pontján demokrácia lenne. Még a szépgyepű Angliában sem. És mivel a világsajtó amerikai kézben van, nyilvánvaló, hogy ezt a döntést az amerikaiak kényszerítették ki.
Hogy miért, az világos. A félmilliárd embert egyesítő EU minden töketlensége ellenére Kína mellett komoly vetélytársa az újkori Rómának, az Egyesült Államoknak.
És ami ott lejön (az EUból), itt megjelenik (az USÁnál). És hát ez mégiscsak több mint 60 millió ember.
Ám ha Nagy Britannia a kőrön kívül kerül, az ezzel kapcsolatos funkciókat átveheti, sőt nagy valószínűséggel át is veszi - elsősorban Írország. Sőt ami lehetséges, hogy némi időveszteség után az Egyesült Királyságból kiváló és expressz gyorsasággal az EUhoz csatlakozó Skócia.
Nagy kérdés, hogy az amerikai nagytőke mit ígért a brit nagytőkének mindezért cserébe? És mi változott?
Mert azt azért kevesen hihetik, hogy a visszahátrálás az EUba azon múlik, hogy egy háziasszony (Na jó! Egy ügyvéd.) besétál egy bíróságra és bead egy keresetet.
Der Lőve - Az oroszlán meglőve.
Der Medve - A medve megdermedve.
(Egy kis hiba a viccben: a medve die.)
2016. 11. 04.
Ne nézd a hozzászólások dátumát! Szólj hozzá bátran bármikor!
Ajánlott link: